Bernard Peyrous a Marie - Ange Pompignoli

Pokrytci.

Farář potkal na ulici jednoho z farníků- „copak se stalo, že vás už nevidím v kostele?“ Muž odpověděl-„je to tím, že je kostel plný pokrytců, kteří tam na mši chodí.“ Farář se usmál a farníka povzbuzoval- „jestli je to jen kvůli tomu, tak můžete   klidně přijít. Pro dalšího je tam ještě dost místa.

Dvojí metr.

To, že často měříme dvojím metrem, se nejčastěji projeví, když posuzujeme svoje chování a chování někoho druhého.

Když někdo nedokončí práci včas, je to zpravidla tím, že je líný. Když včas nedokončím práci, je to tím, že jsem moc přetížený.

Když druhý o někom nepěkně mluví, je to pomlouvání. Když to dělám já, je to konstruktivní kritika.

Když někdo trvá na svém postoji, je opojený mocí. Když já trvám na svém, jsem pevný ve svém přesvědčení

Když někomu něco dlouho trvá, je to loudal. Když něco dlouho trvá mně, je to proto, že jsem pečlivý.

Když někdo něco udělá rychle, jistě to odflákl. Když pracuji rychle já, je to tím, že jsem šikovný.

Když je někdo přívětivý, je to jistě tím, že má něco za lubem. Když jsem přívětivý já, je to vždycky upřímné.

Když druhý udělá něco, o co ho nikdo nežádal, míchá se do věcí, do kterých mu nic není. Ale když já udělám něco, co ode mě nikdo nechtěl, chopil jsem se iniciativy.

Když někdo brání svá práva, je to sobec. Když to dělám já, je to tím, že mám pevný charakter.

Pro nebo proti.

Žena přijde do kostela až po kázání a ptá se sousedky- „o čem dnes farář mluvil?“

„O hříchu. A Co říkal? Byl proti.“

Povolání.

Čtyři muži se dohadují, která profese je nejstarší. „Nejstarší je moje“, říká lékař, „protože vyjmutí žebra, z kterého byla stvořena Eva, byl lékařský zákrok“. „Ne“, říká stavitel,  „první práce bylo vybudování světa“. „To se oba mýlíte“, tvrdí filozof, „před vytvořením světa bylo třeba přijít na ideu, jak vyjít z chaosu“. „A co myslíte“, triumfuje politik, „kdo podle vás způsobil ten chaos