Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farnost Panské Dubenky - Býkovecká pouť

Býkovecká pouť 2014

Po jednoroční pauze se 10. května 2014 konala opět pouť u kapličky v Býkovci.  Po roce se vrátil do farnosti Panské Dubenky P. Mariana Rudolfa Kosíka, který zde s námi mohl zažít další slavnost. Hudební doprovod tradičně obstaral Tonda Veselý a  Bohemia Brass.

Ještě než pouť vypukla, byly dne 6. května do prostor vedle kapličky vztyčeny tři velké kameny z mrákotínské žuly.

Slavnostní průvod se vydal Býkovcem vstříc kapli něco málo před 14. hodinou. Na začátku byla krátká zdravice od Petra Davida. U kapličky již čekala část starších lidí, kteří se nevydali průvodem a nakonec se nás tam sešlo jak z blízkého, tak vzdálenějšího okolí kolem 150 lidí. Po mši svaté se konal krátký koncert.

Poté jsme se všichni přesunuli ke Kujonovi, kde se konala společná zábava.

MV

5.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Farnost Panské Dubenky - Býkovecká pouť